Pis’ton’dan zıpkın gibi bir albüm: “Tamperaman”

pis'tonMithat Can Özer, Can ŞengünMurat Ejder ve Arıkan Sırakaya‘dan kurulu Pis’ton grubu ilk albümleriTamperaman”ı Poll Production etiketiyle müzikmarketlere sundu. Daha önce birçok isimle çalışan ve “armut dibine düşer” deyiminin tam karşılığı sayılan Mithat Can Özer’in,  her biri ayrı yetenekli 3 müzisyen arkadaşı ile biraraya gelip bu projeyi ortaya çıkarmaları müzik dünyamız için gerçekten önemli, zira albümlerindeki sound kalitesi ve şarkıların güzelliği Türkçe rock müzik tarihi içinde de yerini kolaylıkla alabilecek türden. Lansman gecesi Levent Vitrin Club’da yapılan albümün hazırlık aşamasında Özer’in annesi Sezen Aksu‘dan özellikle yardım almadığını ve ona şarkıları kayıtlar bittiğinde dinlettiğini duydum. Zaten albümde de yalnızca 1 Sezen şarkısı yer alıyor. Annesi de onun bu profesyonelliğine saygı duymuş ve albümü dinler dinlemez de oğluyla bir kez daha gurur duymuş. Lansman gecesi müzik ve medya dünyasının pek çok ünlüsünü biraraya da getirdi, Nükhet Duru, Müjde Ar, Yalın, Göksel, Fuat Güner, Engin Altan Düzyatan, Özge Özpirinççi, Saba Tümer, Ozan Doğulu, Pamela Spence, Dilara Endican, Onur Mete, Zeynep Talu, Soner Olgun, Barbaros, Volga Tamöz, Berkay, Levent Dörtler ve Tan konseri izleyen isimler arasındaydı.

Bu arada Pis’ton grubunun albümünü kısa bir süre öncesine kadar başka bir şirketten çıkarmaya hazırlandığını ancak son anda çıkan bir pürüz yüzünden Poll Production ile anlaştığını öğrendim. Bu yılın en çok satan albüm ünvanını alan Orhan Gencebay başta olmak üzere Nükhet Duru ve Hande Yener gibi isimlerin de albümlerini yayınlayan şirketin bu genç gruba ve yaptıkları müziğe inanması oldukça sevindirici.

Yeniden albüme dönersek, düzenlemeleri Pis’ton tarafından yapılan albümde şarkıların çoğunluğu Mithat Can Özer’in olmak üzere Sezen Aksu, Turan Sarıbay, Özgen Akçetin gibi isimlerin de imzası yer alıyor. Albümün ilk video klibi Onur Ercoşkun yönetmenliğinde Turan Sarıbay‘ın sözlerini yazdığı ve Özgen Akçetin‘le birlikte bestelediği “Azad Et”e çekildi.

DikkatMüzik! olarak albümde ilk dinleyişten itibaren kendini sevdiren “Azad Et”, “Adanalı”, “Su Yolunu Bulur” ve “Bu Yüzden” şarkılarının dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Pis’ton grubuna hoşgeldiniz diyor ve grubun önümüzdeki süreçte müzik dünyamızda önemli bir yeri olacağını umuyoruz.

http://turkcellmuzik.com/#!/arama/–/ara/pis.ton/sarkilar

Olcay Tanberken (DikkatMüzik!)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s