Ceylan Ertem “Ütopyalar Güzeldir” diyor

2010 yılında ilk solo albümü ‘Soluk’ ile dikkatleri üzerine çeken Ceylan Ertem’in ikinci solo albümü “Ütopyalar Güzeldir” Ada Müzik etiketiyle yayımlandı. Müzisyenin, prodüktörlüğünü Cenk Erdoğan ile birlikte üstlendiği yeni albümünün aranjmanları da Cenk Erdoğan’a ait.

Ceylan Ertem kendi şarkılarının yanı sıra söz ve müziği Mabel Matiz’e ait olan “Cennetin Irmakları” ve Ferhan Şensoy ‘un bu albüme de ismini veren “Ütopyalar Güzeldir” şarkılarını albüme kattı. Bununla birlikte sözleri Ömer Hayyam ’a ait “Ne Güzel Gün” şiiri Ertem’in müziği ile yeniden yorumlandı. Ertem’e bu albümünde Ediz Hafızoğlu, Alp Ersönmez, Cenk Erdoğan, Gökhan Sürer, Murat Çopur, Ertan Şahin, Amy Salsgiver, Aslıhan Güngör, Adam Matta gibi değerli müzisyenler eşlik ettiler.

Ceylan Ertem ‘’Ütopyalar Güzeldir’’ in ilk videosu için albümün açılış şarkısı olan ‘’Ne Olursan Ol Gelme’’ adlı şarkıyı seçti. Yönetmenliğini Dağhan İş’in üstlendiği videoklip Eylül ayı’nın ilk günlerinde dijital kanallarda yayına girdi. Albüm, 26 Eylül’den itibaren tüm dijital müzik platformlarında yayına giriyor.

2010 yılında Ceylan Ertem’in ilk solo albümü “Soluk” kaydedildi ve yayınlandı. Ceylan Ertem’ in solo albümünde 40’ ı aşkın müziyen yer aldı. Albümün ilk videosu Gökçen Dilek Acay tarfından, “İnsandık” adlı şarkıya çekildi. İkinci video yetenekli yönetmen Dağhan İş tarafından “Gidip Dinlenmeliyim”e çekildi. Ardından İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali !F’ e de seçilen, yine Dağhan İş tarafından çekilen ve senaryosu Ceylan Ertem’ e ait Çok Yakın adlı klip yayınlandı. Ocak ayında yine Dağhan İş tarafından, ünlü ve değerli şair Nazım Hikmet’ e, geçen yıllarda öldürülen gazeteci yazar Hrant Dink’ e ve yine nefret cinayetine kurban gitmiş değerli gazeteci ve yazar Uğur Mumcu’ya adadığı “Nazım’a” adlı şarkısına çekilen video Hrant Dink’ in ölüm yıldönmünde yayınlandı. Soluk albümünün son videosu ise “Sombahar” adlı şarkıya çekildi. 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s