Jehan Barbur’dan “Sarı” bir albüm

Sesi ve yorumuyla fark yaratan isimlerden biri olan Jehan Barbur, Ada Müzik yapımcılığında hazırladığı üçüncü albümü ”Sarı”yı müzikmarketlere sundu. Prodüktörlüğünü Barbur’un yaptığı albümdeki şarkıların birçoğunun sözü ve bestesi “Uyan” ve “Hayat” albümlerinde olduğu gibi yine genç sanatçıya ait. 

Bülent Ortaçgil şarkısı “Dalyan Deltası”’nı da yeniden yorumlayan Jehan Barbur, ayrıca müziği Cahit Berkay’a ait olan “Kırık Bir Aşk Hikayesi” adlı besteye söz yazdı. 11 parçanın yer aldığı albüm de düzenlemeleri Cenk Erdoğan, Jehan Barbur, Kemal Evrim Aslan, Çağrı Sertel ve Mert Önal yaptı. Barbur’un albüme adını veren “Sarı” adlı bir de şiiri bulunuyor.

Kayıtları Erim Arkman tarafından Kadıköy Müzik’te yapılan albümün akustik gitar kayıtları ise Cenk Erdoğan tarafından Studio UNDO’ da gerçekleştirildi.  Buzuki Orhan Osman enstrüman kayıtlarını kendi stüdyosunda yaptı.Albüm mixleri Nino Moschella tarafından San Francisco Bird & Egg Studios’da, mastering ise Mike Wells tarafından Los Angeles’ta yapıldı.

4 gün süre ile sadece Fizy’den dinlenebilen albüm, 19 Eylül’den itibaren tüm dijital platformlardan ulaşılabilir olacak.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s