Sevinç Eratalay ‘’Kalbin Nerde’’ diyor

Sevinç Eratalay’ın 10. albümü ‘’Kalbin Nerde’’, Ada Müzik etiketiyle raflardaki yerini aldı. Albümde Yavuz Bingöl ‘Aşk Dolu Devrim Dolu Kalbin Nerde’ , İlkay Akkaya ‘Seni Düşündüm’ şarkılarını seslendirerek, Bandista ise ‘İleri Demokrasi’ şarkısında düet ile yer aldı.

11 eserin yer aldığı bu albümde ‘Seni Düşündün’ adlı şarkı dışındaki tüm besteler ile ‘Kadınım’, ‘Aşk Dolu Devrim Dolu Kalbin Nerde’, ‘Mahir Yoldaş’ adlı eserlerin sözleri Sevinç Eratalay’a ait. ‘Küçük Gerilla’ adlı eserin sözleri Hüseyin İlbey’e , ‘İleri Demokrasi’ adlı eserin sözleri Sevinç Eratalay-Bandista-Eren Ali Gül’e , ‘Safarad Göçmenleri’ adlı eserin sözleri Eren Ali Gül’e, ‘Dünya’ adlı eserin sözleri A. Galip’e , ‘Halkın Çocukları’, ‘Elveda’ ve ‘Bekledim’ adlı eserllerin sözleri Ahmet Telli’ye ve ‘Seni Düşündüm’ adlı eserin söz ve bestesi ise Poyraz Şahin’e ait.

Safarad Göçmenleri adlı eserde; Bağlama’da Ahmet Aslan , Duduk’ta Ertan Tetik eşlik etti. Şiir ise Metin Kahraman tarafından seslendirildi. Halkın Çocukları adlı eser de ise; Bas’ da Hasan Yükselir, Alto’ da Esra Ateş , Tenor’ da Melih Seskır, Soprano’ da Ayça Kip, Bariton’ da Halil Yalçıner yer aldı. Küçük Gerilla adlı eserde ise Ada Çalık eşlik etti.

Sevinç Eratalay, ‘’Kalbin Nerde’’ nin aranjörlüğünü Mete Artun ile birlikte üstlendi. Stüdyo kayıtları, Mixaj ve Editing ise Ankara ‘da Mete Artun (Artun Prodüksiyon) tarafından gerçekleşti.

Piyano ve Computer’ü Mete Artun, Bağlama- Cura- Kava l’ı Muzaffer Altunışık, Bas Gitar’ı Onur Gügül, Akordeon’u Hakan Ünal, Klarnet’i Savaş Demirel, Klasik Gitar’ı Murat Yücel, Kemane’yi Hüseyin Yalçın, Elektro Gitar’ı Muzaffer Altunışık ve Murat Yücel, Buzuki’yi ise Murat Çalık icra etti. Albümde yer alan Fotoğraflar Fırat Erez’e, grafik tasarım ise Hayalgücü Tatınıtım’a ait.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s