Serdar Kemal’den yeni albüm “Duru”

Serdar Kemal’in yeni albümü ‘’Duru’’, Ada Müzik etiketiyle yayımlandı. Pir Sultan Abdal, Karacaoğlan, Sabahattin Ali ve Orhan Veli Kanık…Farklı yüzyıllarda yaşamış fakat aynı toplumsal duyarlılığa sahip ve birbirlerinden hiçte farklı olmayan hassasiyetlerini aynı şekilde dile getiren ozanların buluşması olarak nitelendirilen ve yaklaşık 3 yıl boyunca büyük bir titizlikle çalışılan bu albüme Türkiye’nin önemli müzisyenleri eşlik etti.

Erzurum, Sivas, Ordu ve Gaziantep yörelerinden oluşan türkülerin yanı sıra Volkan Konak, Ersin Bişgen, Kerem Güney ve Ali Ekber Eren’den alınan bestelerle birlikte albümde toplam 12 eser yer alıyor. Serdar Kemal’in müzik yönetmenliğini de üstlendiği albümü ‘’Duru’’ nun aranjörlüğünü Ersin Bişgen yaptı. Volkan Konak ”Dereler” , Erdal Erzincan ”Yüzünü Sevdiğim Seyrana Çıkmış”, Servet Sarak ”Gönül Gubet Ele Varma” adlı türküde düetleri ile, Orhan Aydın ise seslendirdiği ”Sevgilim Yalan Söylersem” ve ”Yine Sana Dair” Nazım Hikmet şiirleri ile eşlik etti.

Bas gitar da Eylem Pelit, akustik – elektrik gitar ve piano da Ersin Bişgen, bateri de Bülent Ay, perküsyon da Ömer Arslan, yaylılar da Ensable Yaylı Grubu, solo keman da Ömer Öcal, kemençe’de Selim Bölükbaşı, bağlamalar’da Serdar Kemal ve Erdal Erzincan, balaban ve zurna’da Ertan Tekin, kaval’da Turgay Güzelcan ve Ufuk Şimşek, alto saksafon ve klarnet’ te Hüseyin Delen, vokal’de ise Eylem Eğin-Sibel Işık ve Özgür Akdemir eşlik etti.
Stüdyo kayıtları Stüdyo Ada’ da İhsan Apça ve Özkan Mete, bağlama kayıtları ise Timuçin Aksuer tarafından Home Studio’da yapıldı. Albümün fotoğrafları Hüseyin İnan Kuzen’e, grafik tasarım ise Hayalgücü Tanıtım’a ait.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s