Ajda’nın olaylı albümü yeniden piyasada

Süperstar Ajda Pekkan’ın ilk 45’liğinden itibaren yayınlanan bütün plaklarının ve albümlerinin hepsinin birden dijital ortama hala aktarılmamış olması Türk popu için hala gerçek bir ayıp olarak hatırlanıyor. Hal böyleyken benim gibi eski Ajda şarkılarının cd ortamında dinleyiciyle bir şekilde buluşmasına da şükredenler var:
Yaşar Müzik
‘in kataloğunda yer alan ve ilk kez 1989 yılında dinleyiciyle buluşan “Unutulmayanlar” adlı Ajda Pekkan derlemesi bir kez daha yeni bir kapakla piyasaya sürüldü. Süperstar’ın 1981 tarihli “Sen Mutlu Ol” ve 1982 tarihli “Sevdim Seni” LP’lerinden seçilen şarkılardan derlenen toplama albüm ilk yayınlandığında Ajda Pekkan bu albüm için kendisinden izin alınmadığını söylemiş ve albümün piyasadan toplatılmasını istemişti. Yine de yıllar içinde sanatçının hayranları tarafından sevilen bu derleme, şimdi yeni bir kapakla yeniden müzikmarketlerde. Albümde Sen Mutlu Ol, Sevdim Seni, Affetmem Asla Seni, Alışmak Sevmekten Daha Zor Geliyor ve Bir Garip Yolcuyum gibi Ajda Pekkan klasikleri yer alıyor.

( DikkatMüzik!: 1982’de yayınlanan “Sevdim Seni” albümü de bu tarihten 1 yıl önce yayınlanan “Sen Mutlu Ol” albümüne girmeyen şarkılardan oluşturularak -Süperstar’ın itirazına rağmen- piyasaya verilmiş, ve Ajda Pekkan’ın Yaşar Müzik’le olan sözleşmesi gereği birkaç yeni şarkı daha kaydedilerek 1983 yılında ilave şarkılarla yeniden basılmıştı.

“Unutulmayanlar”ın yeni kapağının 1978 tarihli “Ya Sonra/Yeniden Başlasın” 45’liğinin -yağmurlu bir günde pencereden bakan Ajda konulu- kapağına son derece benzemesi, aynı fotoğraf serisinden bu kez başka bir fotoğrafın kullanıldığı ihtimalini akla getirmiyor mu? İlk gördüğümde benim de aklıma direkt o plak kapağı geldi.. )

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s