Rebel Moves’dan Best of plağı

İstanbul’un çok sevilen grubu Rebel Moves ‘un hit şarkılarından oluşan ‘all the best ‘ albümü Rainbow45 Records etiketiyle ilk kez ve sadece Plak formatında dinleyicilerle buluşuyor. Toplam 10 şarkının yer aldığı ‘all the best’, grubun 14 yıl önce inHouse Session‘larıyla başlayan ve 2013‘te yayınladıkları ‘Kimileri Bir İleri‘ye kadar uzanan müzikal yolculuklarınnda yarattıkları birbirinden güzel şarkıların bir derlemesi.

Remastered ,180 gr. ağırlığında siyah vinil ve açılır / kapaklı olarak piyasaya sunulan plak, Avrupa’da da satışa sunulacak olup , Türkiye dağıtımı ise EMI – Universal Müzik Türkiye tarafından yapılacak ve aynı zamanda http://www.rainbow45records.com web sitesinden de satışa sunulacak.

Reklam müziği guruları ve Jingle House’un kurucuları Ömer Ahunbay (Jazamax) ve Hakan Özer (Haximum) in birlikte kurduğu Rebel Moves, 2005 yılında yayınlanan ilk albümleri ‘ Are You Satisfied?‘ da yer alan ‘Sheep’ ve ‘Bandare’ gibi hit şarkılarıyla, yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirilen 150`nin üzerinde konserle o yıllarda alternatif müzik sahnesine damgasını vurmuştu. Grubun vokalisti ve vurmalı çalıgılar ustası Erol Çay (Baba Çay)‘ın gerek vokali, gerek enstrümanları ile bazen yerel bazen evrensel öğeler kattığı ve çoğu zaman ne dediği anlaşılmayan sözleri, etnik dokunuşlu elektronik müziğin alt türlerinin birbiriyle iç içe geçtiği soundla, eğlenceli şarkıların barındırdığı pozitif titreşim ve akılda kalıcı melodileri ,onları dinleyen ve izleyenleri bir ayinin parçası yapan en önemli özellikleri.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s