İzmir’den yeni bir grup yükseliyor: Kabare

2010 yılında Kerem, Can ve Aslı tarafından ‘Rainbow Box’ adıyla kurulan “Kabare” grubu, 2012 yılında gerek seçtikleri müzik tarzı,gerekse sahne şovlarının değişimiyle paralel olarak ‘Kabare’ adını aldı. Türkiye’nin dört bir yanında konser ve bar programlarını sürdüren grup; Athena, Zakkum, Gece Yolcuları, Mirkelam, Cem Adrian, Ogün Sanlısoy gibi isimlerle aynı sahneyi paylaşmış ve 2015 yılında nihai kadrosuna Onur ve Cengiz’i de dahil ederek ulaştı.

Alternatif Rock ile ‘Kabare’nin eğlenceli eleştirisini müziğinde ve sahne şovunda birleştiren ve bunu son derece yüksek bir enerjiyle dinleyicisine ulaştıran grup, konserlerinde kendilerine ait parçaların aldığı ilgi üzerine albüm çalışmalarına hız verdi. bestelerinde ‘eleştiri,hayata dairdir ama önce insanın kendisinden başlar’ düşüncesini hem eğlenceli hem de ironik bir biçimde dinleyicisine sunuyor.

“Adım Sende Kalsın” ismini verdikleri dört şarkıdan oluşan albüm çalışmalarında söz ve müziği grubun gitaristi Kerem Yalçın’a ait olan bestelerin aranjesinde Emrah Alpat ile çalışan grup, kayıtlarını ve mix/masteringlerini Deney Evi stüdyolarında tamamladı.

Vokalde Can Yıldız, Bas Gitar ve Geri Vokallerde Aslı Yalçın, Gitarda Kerem Yalçın, klavyede Onur Pak ve Davulda Cengiz Biçer yer alıyor. enerjisini ve müziğini geniş kitlelere taşımayı amaçlayan Kabare, “Perdelerini Açıyor!!”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s