Emir Yargın’dan “Geri Dönüşüm Kutusundaki Anılar”

emiryarginİlk albümü ‘Tokat’ ile 2011 yılında dinleyicileri ile buluşan Emir Yargın, olağandışı hikayelerini, kendine özgü elektronik müziği ile harmanladığı sıradışı ikinci albümü ‘’Geri Dönüşüm Kutusundaki Anılar’’ ile müzik severlerin karşısına yeniden çıkıyor.

Emir yargın, 2014 yılında yayınladığı ‘Kanka Olurduk Ölümüne’ single’ından sonra, on şarkıdan oluşan GDKA albümünü gün yüzüne çıkarıyor. GDKA’nın geneline duygusal bir hava hakim olsa da, Emir Yargın bu albümde de eğlenceli yanını tabi ki gösteriyor. Emir Yargın, ikinci albümü ‘Geri Dönüşüm Kutusundaki Anılar’ ile, alışılmışın dışındaki tarzının tek savunucusu olmaya devam ediyor.

Geri Dönüşüm Kutusundaki Anılar; gazelden deep house’a uzanan, birbirinden çok uzak türlerden besleniyor. ‘Deneysel müzik’ yapımını profesyonel bir aranje ile birleştirerek; duygusal şarkıları, beklenmedik süprizler ile sunuyor. GDKA; Emir Yargın’ın duygusal olarak yeniden kendini inşa ettiği bir döneme denk geliyor. Şarkıların neredeyse tümünde, aşkın, nefretin, uyumsuzluğun, ilişki açmazındaki çaresizliğin, aynı zamanda korumacılığın ve alaycılığın ince detayları işleniyor.

Albümdeki tüm şarkıların sözleri yine Emir Yargın’ a ait. Müzikler ve düzenlemeler başarılı elektronik müzik prodüktörü Kzu’ ya (Murat Yılmaz) ait. Şarkıların hikayelerini anlatan fotoğraflar ise Dilan Bozyel’ in objektifinden…

Albümün dikkat çeken bir diğer özelliği de interaktif web sayfası ile dinleyiciyi kendi dünyasına çekerek farklı bir deneyim yaşatıyor olması. Bu deneyim için Emir Yargın sizleri ‘GDKA’ evreninde yolculuk yapmaya davet ediyor. Albümün görsel konseptini de yapan Doub.co ‘nun yarattığı siteyi gdka.co adresinden ziyaret edebilirsiniz

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s