Can Atilla’dan yeni albüm: “İdea”

DIGA0102091055-DPCD-NO.inddYaptığı albümleri, film müzikleri, bale ve klasik müzik eserleri, sahne ve dizi müzikleri ile ülkemizde olduğu kadar dünyada da saygı ve kabul gören besteci Can Atilla, yeni albümü “İdea” için “Cariyeler ve Geceler” albümünden bu yana yapmış olduğu hit eserlerinin trance ve lounge mixlerini hazırladı. Albüm, Sony Music etiketiyle müzikmarketlerde..

Bir seri niteliğinde düşünülen projenin ilk albümü olan İdea’da albümle aynı adı taşıyan “İdea”nın yanısıra “Fısıltılar” adlı eser de Can Atilla’nın yeni çalışmaları. Albümünü “Aşkın yeni formu, yaşam enerjisine dönüşmesi” cümlesiyle tanımlayan besteci, daha önce yayınlamış olduğu konsept albümlerinin en sevilen eserlerini yeni yüzyılın gelecekteki müziği ile yeniden yorumluyor. “Hamamda İlk Gözyaşları”, “Vivaldi İstanbul’da”, “Mara Despina”, “Cariyeler ve Geceler” ve UEFA Uluslararası Resmi Müziği olarak ilan edilen “Rumeli Hisarı’nın Yapılışı” gibi klasik Can Atilla eserleri; trance, club, lounge, ambient, elektronik ve retro çizgisindeki benzersiz ses tasarımı ile öne çıkıyor.

Albümde yer alan “İdea”, “Cariyeler ve Geceler” ile “Vivaldi İstanbul’da” eserleri için hazırlanan 3 video klibin yakında gösterime gireceği duyurulurken, albümün ilk konseri olan “Aşkın Gücü” adlı konserin bir de DVD’si yayınlanacak.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s