Cem Adrian: “Şeker Prens ve Tuz Kral”

cemadrianDokuzsekiz MüzikYeni albümü “Şeker Prens ve Tuz Kral”ı hayranlarının beğenisine sunan Cem Adrian, albümün kayıtlarına “Siyah Bir Veda Öpücüğü”nü yayınladıktan 3 ay sonra, Aralık 2012’de başladı. Şarkılarının çoğunu sonbahar ve kış boyunca devam eden konser, turne ve yolculuklar arasında, yollarda besteleyen Adrian, “Şeker Prens ve Tuz Kral” albümünde yeni yazdığı şarkıların yanı sıra; “Tek Kişilik Aşk” ve “Hâlâ” gibi birkaç eski ve hiç söylemediği şarkısını da yeniden ele aldı. 18 yaşında yazdığı “Tek Kişilik Aşk” şarkısını aynı vokal rengi ve aynı hissiyatı tekrar yakalayıp o dönemdeki kaydına uygun olarak yeniden kaydeden sanatçı, şarkının videosunu da kendisi çekerek albümün ilk videosu olarak yayınladı.

7. albümü “Şeker Prens ve Tuz Kral”da, içindeki deneysel aranjörü biraz dizginleyip müziğini “daha şarkı” formatında kaydetmeye çalıştığını vurgulayan Adrian, bu değişimin, 60’ların ve 70’lerin romantik müziğine olan ilgisi ve o müzikten aldığı ilhamdan kaynaklandığını belirtiyor. Tamamını kendisinin yazdığı şarkı sözlerinde de aynı dönemin izleri ve etkileri hissediliyor. Prodüktörlüğünü yine kendisinin yaptığı, DokuzSekiz Müzik etiketiyle yayınlanan “Şeker Prens ve Tuz Kral” albümünde bulunan 11 şarkının tüm sözleri, besteleri ve aranjeleri Adrian’a ait. Cem Adrian’ın, kayıtlarını Ankara’da, evindeki Ujr Studio’da yalnız başına gerçekleştirdiği albümün bazı enstrüman kayıtları ise Midas’ın Kulaklığı stüdyosunda Erkan Tatoğlu tarafından kaydedildi. Olabildiğince az enstrümana yer verilen, vokallerin de olabildiğince sade kullanıldığı albümün ağırlıklı enstrümanı olan piyanoyu Sezgin Alkan çaldı.

Cem Adrian, yine müziğinin, dönemsel görsel karşılığı olan albüm kapağı konsepti ve tasarımı konusunda ise; daha önceki albümlerinde de işbirliği yaptığı sanat yönetmeni Hümeyra Uçan ve fotoğraf sanatçısı Boğaç Dalkıran ile hassas bir çalışmaya imza attı. Albüm fotoğraflarındaki kostüm tasarımı da yine Hümeyra Uçan imzası taşıyor.

“Şeker Prens ve Tuz Kral”ı dijital ortamda ve müzik marketlerde hayranlarının beğenisine sunan Adrian 21 Eylül Cumartesi günü saat 17:00 ve 20:00’de Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde sahne alıyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s