Roxy Müzik Günleri’nin 18.si başladı!

roxymuzikgunleriTürkiye’nin her yerinden kendi müziğinin peşindeki müzisyenleri buluşturarak sektöre ve dinleyiciye tanıtan Roxy Müzik Günleri’ne başvurular 15 Mart – 22 Nisan tarihleri arasında devam edecek. 18. Roxy Müzik Günleri’nin düzenlenecek konserler, müzik atölyeleri ve ödülleriyle zengin bir içerik sunacağı açıklandı.

İlk kez 1996 yılında “gerçek anlamda müzik düşünen ve üreten herkese” yapılan içten bir çağrıyla başlayan bu serüven 2013’te 18. yılını dolduracak. Bugüne kadar Teoman, Hayko Cepkin, Replikas, Aylin Aslım, Bağdat Avenue, Dorian, Deja-vu, Nekropsi, Yeni Harman, Direc-t, Anima, Kurban, Gevende, Fairuz Derin Bulut, Softa gibi birçok ünlü ismi ve grubu müzik dünyasına kazandıran Roxy Müzik Günleri’nin 18.si, 25 Nisan’daki ön elemeden sonra, 06-07-08 Mayıs tarihlerindeki Performans Günleri’yle devam edecek. 10 Mayıs 2013 Cuma gecesi yapılacak olan ödül töreniyle ödüller sahiplerini bulacak.

Roxy Müzik Günleri Atölyeleri ve Konserler
Müzik endüstrisine yeni yetenekler kazandırma ve genç müzisyenlere destek verme misyonu ile yola çıkan Roxy Müzik Günleri 18-25 Nisan tarihleri arasında herkese açık ücretsiz atölyeler düzenliyor. Müzik endüstrisi, müzik yazılımları, telif hakları, dijital müzik, sponsorluk, medya gibi birçok farklı alanda başarılı müzisyenler, prodüktörler ve eğitimcilerden tarafından çeşitli atölyeler verilecek. Roxy Müzik Günleri Atölyeleri’nin detaylı programını http://www.roxymuzikgunleri.com ve http://www.roxy.com.tr sitelerinden edinmek mümkün.
Jüride kimler var?
18. Roxy Müzik Günleri güçlü jüri ekibiyle yoluna devam ediyor. Jüride yer alan isimler şöyle; Taner Öngür, Kaan Yüceil, Aylin Aslım, Murat Hasarı, Ömer Ahunbay, Hakan Özer, Özge Fışkın, Haluk Polat, Hakan Tamar, Oğuz Kaplangı, Ece Duyar, Kanat Atkaya, Şafak Ongan,Siyabend Süvari, Metehan Mert Çakır, Ceylan Ertem, Tayfun Polat, Tibet Ağırtan, Turgay Gülaydın, Afşin Akın.
Ödüller
Roxy Birincilik Ödülü’nü kazanan grup, single albüm hakkı kazanacak. We Play stüdyolarında kaydedilecek single, tüm müzik marketlere dağıtılacak. Single kaydı sırasında ise Aylin Aslım vokal koçluğu ile destek verecek. Aynı zamanda birinci olan grup İstanbul Agop Zilleri’den özel zil seti, Sennheiser E 935 vokal mikrofonu ve tüm grup üyeleri Sennheiser CX 200 kulak içi kulaklık kazanıyor. İkincilik Ödülü Stüdyo Smart’tan single şarkı yapımı (mix & mastering) olacak, yine İstanbul Agop Zilleri’den özel zil seti; Sennheiser E 835 vokal mikrofonu ve tüm grup üyelerine Sennheiser CX 200 kulak içi kulaklık hediye edilecek. Üçüncüye ise Stüdyo Smart’tan 20 saat stüdyo kayıt hakkı; Sennheiser E 815 S-X vokal mikrofonu ile birlikte tüm grup üyelerine Sennheiser CX 200 kulakiçi kulaklık hediye edilecek. Roxy Müzik Günleri’nin en iyi bateristi İstanbul Agop Zilleri’den En İyi Baterist Ödülü olarak özel zil seti ve DW Drums’tan DW Collector’s Series Trampet kazanacak.

We Play, Stüdyo Smart, İstanbul Agop Zilleri, Sennheiser, DW Drums ve Adore Backline tarafından desteklenen 18. Roxy Müzik Günleri kendine güvenen, müzik üretmek isteyen tüm gençlerin çalışmalarını bekliyor.

Ayrıntılı bilgi için: Roxy Ofis (0 212 249 13 01/ 0 212 249 37 95)

Editöryel Notlar:
18. ROXY MÜZİK GÜNLERİ TAKVİMİ

15 Mart 2013 Başvuruların başlaması
22 Nisan 2013 Başvurular için son tarih
24 Nisan 2013 Jüri değerlendirme toplantısı
25 Nisan 2013 Finale kalan grupların duyurulması
06-07-08 Mayıs 2013 Performans Günleri
10 Mayıs 2013 Ödül Töreni

Katılım koşulları

18. Roxy Müzik Günleri’ne katılmak isteyen müzisyen ve gruplar başvurularını dijital ve posta yoluyla yapabilecekler. 15 Mart – 22 Nisan 2013 tarihleri arasında kendi besteleri olan en az iki en fazla dört parçanın yer aldığı demo CD’yi başvuru formuyla birlikte Roxy Ofis, Sıraselviler Caddesi, Aslanyatağı Sokak No:7 Beyoğlu/İstanbul adresine gönderebilecek veya elden teslim edebileceklerler. Başvuru formunu Roxy Ofis’ten alabilir veya http://www.roxymuzikgunleri.com sitesinden indirebilirler. Ayrıca http://www.roxymuzikgunleri.com adresinden dijital başvuru yapabilecekler. 10 Mayıs 2013 gecesi düzenlenecek ödül töreninde dereceye giren müzisyenler ve gruplar 06-07-08 Mayıs tarihlerinde Roxy’de jüri önünde canlı performans sergileyecekler.

Başvuru koşulları

Yarışma amatör ve profesyonel tüm katılımcılara açıktır.
Yarışmaya 18 yaşından küçükler katılamaz.
Katılan her eser, grup ve/veya sanatçının kendi bestesi olmalıdır. Adaptasyon, remix çalışmaları kabul edilmeyecektir. Eserlerde jürinin yarışma sırasında algılayamadığı bir alıntı çıkması durumunda sorumluluk kabul edilmez, tüm sorumluluk gruba aittir.
Adaylar eserlerini cd/audio veya mp3 formatında kaydedeceklerdir.
Yarışmaya gönderilen her demoda en az 2 en fazla 4 eser bulunmalıdır. Finalistler yarışma sırasında demolarında bulunan 4 eseri seslendirebileceklerdir.
Başvurular 15 Mart’ta başlar ve 22 Nisan 2013 tarihinde mesai saati bitimine kadar devam eder. Gruplar, demolarını bu tarihe kadar başvuru formuyla birlikte Roxy ofise ulaştırmış olmalıdır. http://www.roxymuzikgunleri.com internet sitesinden başvurular online olarak da yapılabilir. İnternet üzerinden, elden ve kargo ile son başvuru tarihi 22 Nisan 2013’tür. Başvuru tarihi uzatılmayacaktır.
Finallere katılmaya hak kazanan grup/sanatçılar 25 Nisan 2013, Perşembe günü http://www.roxy.com.tr, http://www.roxymuzikgunleri.com internet adresinden ve basın yayın organları aracılığıyla duyurulacaktır.
Dereceye giren gruplar 10 Mayıs 2013, Cuma gecesi yapılacak ödül töreninde açıklanacaktır.
Finale kalan gruplar en az iki en fazla dört parçalık canlı performanslarını 06–07–08 Mayıs tarihlerinde Roxy Club’da sahneleyeceklerdir.
Finale kalan grupların sahne alacağı gün ve saatler Roxy tarafından belirlenecektir.
Roxy, İstanbul dışından finale kalan grupların sadece ulaşım ve konaklama masraflarını karşılamakla yükümlüdür. Grupların hangi ulaşım aracıyla yolculuk yapacağına ve kalınacak otele Roxy karar verecektir.
Roxy Müzik Günleri’ne destek veren kuruluşlarda çalışanlar yarışmaya katılamazlar.
Yapımcı şirketlerle kazanan gruplar arasında yapılacak anlaşmalarda Roxy taraf değildir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s