Frapan’dan 2. albüm: ‘Süper Akıllı Roket’

Frapan22010 yılında yayınladıkları ilk albümleri ile dikkat çeken ve kısa sürede iyi bir kitle yakalayan genç gruplardan Frapan, geçtiğimiz haftalarda yayınlanan ikinci albümü ‘Süper Akıllı Roket’in albüm ile aynı ismi taşıyan şarkısına klip çekti. Lila Records etiketi ile piyasaya çıkan albümün açılış parçası olan şarkının videosu “İki Çizgi” ve “Rüzgarlar” sinema filmlerinin yönetmeni Selim Evci tarafından çekildi.

Çekimleri on beş saat süren klipte, grubun performans görüntülerinin yanı sıra, “Süper Akıllı Roket”in hikayesi de farklı bir dil ile anlatıldı.

Grubun vokalisti ve kurucusu Samet Evci şarkının ve klibin hikayesi ile ilgili şöyle diyor: “Dünyanın ve insanlığın sorunları devam ederken, insan hayatı da devam ediyor; savaşlara, ölümlere üzülürken, bir anda kendi hayatımıza dalıp sanki onlar hiç yaşanmamış gibi gülüp eğlenebiliyoruz. Aslında bu bir eleştiri ya da yargı değil, insan böyle bir varlık. Klipte de hem savaş görüntüleri hem de dansçılarla bunu anlatmaya çalıştık…”

Elektronik alt yapılı, canlı ve enerjik karakterli müziğiyle ikinci albümlerinde de başarısını sürdürmesi beklenen Frapan’ın albüm şarkıları için: http://www.ttnetmuzik.com.tr/#album-Super_Akilli_Roket-286103

Frapan
f52005 yılında Samet Evci (vokal/gitar), Erkan Erten (gitar), Orkut Atalay (bas gitar) ve Ata Erdem Şimşek (davul) tarafından kurulan Frapan, Beyoğlu Hayal Kahvesi başta olmak üzere çeşitli mekanlarda ve üniversite festivallerinde cover projeleri ile sahne aldı. Bu zaman içerisinde sergilemiş oldukları canlı performansları ile de büyük beğeni toplayarak, hayran kitlesini sağlamlaştırdı. 2009 yılında vizyona giren ‘İki Çizgi‘ adlı sinema filminin soundtrack’ine imza atan Frapan, Altın Portakal’da da en iyi müzik dalında aday gösterildi. Grup 2010 yılında da Duman, Kargo, Yalın, Athena, Şebnem Ferah ve Redd gibi isimlerle çalışmış olan Levent Büyük prodüktörlüğünde kendi adını taşıyan ilk albümünü yayımlamıştı. Kayıtları 8 ay süren ve 11 şarkının yer aldığı elektronik rock alt yapılı ‘Süper Akıllı Roket’ albümünün kayıtları Evci Müzik’te, mastering ise Ingiltere’de Abbeyroad Studios’ta Steve Rooke tarafından yapıldı. Albümde bulunan şarkıların tüm söz ve müzikleri Samet Evci imzasını taşıyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s