Majesteleri dansa davet ediyor!

MajesteMüzik dünyamıza yeni katılan Majeste, kendi adını taşıyan ilk albümünü 21 Aralık’ta Pasaj Müzik etiketiyle yayınlamaya hazırlanıyor. Müziğini ‘Alternatif Pop’ olarak tanımlayan ve tekdüzeliğin içinde farklı bir soluk olmaya aday grup 2007 yılında Kerem Ozan Şahin ve Alper Gemici tarafından kuruldu. Yapım aşaması 1 yıl süren, tüm şarkı sözleri Ozan’a, beste ve düzenlemeleri Ozan ve Alper’e ait ilk albümlerinin prodüktörlüğünü de kendileri üstlendiler.

Majeste’nin altyapı ve düzenlemeleri ile farklı bir üslubu benimseyen soundunun en önemli özelliği, R&B ve HipHop alt yapılarını kullanıp ritm anlayışını ön planda tutarak, gitar, oryantal perküsyon ve yaylıları uyum içinde kullanmaları. Kayıt ve mixleri Deneyevi, İskender Paydaş ve Hit Fabrikası’nda tamamlanan albümün masteringi ise Çağlar Türkmen’e ait.

Albümün çıkış şarkısı “Hadi Sil Baştan” olurken, şarkının video klibi Emir Khalilzadeh yönetmenliğinde çekildi. Post prodüksiyonu Baran Sabuncuoğlu tarafından yapılan klipte light graffiti tekniği kullanıldı.

Majeste
Ozan, solist olarak İstanbul’da çeşitli gruplarla sahne aldıktan sonra 2006 yılında İTÜ Miam’da ses mühendisliği bölümüne başladı. Jazz, rock, klasik ve pop gibi çok çeşitli tarzda projelerde ses mühendisi olarak çalıştı.

Alper ise müzik yaşamına 18 yaşında, Majeste’nin davulcusu Cengiz Tural ile kurduğu grupta gitar çalarak başlayıp, ses mühendisi, müzisyen ve aranjör olarak Göksel, Nil Karaibrahimgil, Yalın, Teoman, Candan Erçetin, Kurban, Athena ve Keremcem gibi sanatçıların albümlerinin stüdyo süreçlerinde yer alarak devam etti.

Ortak arkadaşları tarafından 2007’de müzik yapmak için tanıştırılan Ozan ve Alper, ilk günden başlayarak yüksek bir sinerjiyle verimli bir üretim sürecine girdiler. Çok çalışıp, kafa patlattılar. Sonuçta ulaştıkları müziğin şekillenmesinde prodüksiyonlarında yer aldıkları başarılı pop ve rock albümlerinden edindikleri tecrübelerin de büyük payı oldu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s