Cemil Demirbakan “Karışık Kaset”iyle geldi

Hepimiz Yüksek Sadakat’in ilk vokali olarak tanıdık onu. Grubun ilk albümlerinin başarısında kuşkusuz ki sesinin etkisi oldu. Ardından Meyra ile olan “Ağladın Ya” ve “Beni Düşünme” düetleri ile başarısını perçinledi, ve nihayet uzun zamandır hazırlandığı ilk solo albüm çalışmasını tamamladı. Cemil Demirbakan’ın 80’ler ruhundan ve zaman zaman dönemin müzikal “sound”undan izler taşıyan ilk solo çalışması “Karışık Kaset”, müzikmarketlerdeki yerini aldı. 

Sony Music etiketiyle yayınlanan albümde söz ve müzikler Mutlu Çağlıyan ve albümün aynı zamanda prodüktörlüğünü de üstlenen Artun Ertürk imzasını taşıyor. 9 şarkılık albümde genç bir kızın, peşinden gidemediği hayallerini konu alan “Fatoş” ve ritmik müziğiyle akılda kalan  “Candır” şarkıları albümde ilk göze çarpanlar.

Cemil Demirbakan çıkış şarkısı ve klibi olan “Aşk Diye Buna Derler” şarkısını Mayıs ayının ilk haftasında yayınlamıştı. Sözü ve bestesi Artun Ertürk’e ait olan şarkının klip yönetmenliğini ise Gürcan Keltek üstlendi. Yine albüm konsepti dahilinde çekilen klipte cast ekibi 80’li yılların atmosferini yansıtan kostümleriyle boy gösteriyor.

Cemil Demirbakan’nın “Karışık Kaset” adını verdiği 27 Temmuz günü Sony Music etiketiyle raflardaki yerini aldı.

http://www.ttnetmuzik.com.tr/#album-Karisik_Kaset-264714

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s