Barlas’tan yeni albüm

Barlas, sözleri kendisine düzenlemesi ise Alper Erinçe’ ait olan “Nisan Yağmuru” ile yeniden kulaklarımızda. Barlas’ın geleneksel rock çizgisinin dışına çıkarak, punk’tan arabeske, skadan funky’e kadar çeşitli müzik türlerini kullandığı 10 şarkılık 4. stüdyo albümü “Senden Kalan”, Pasaj Müzik etiketiyle 5 nisan tarihinde piyasaya çıkıyor.

Nisan Yağmur’u haricinde bütün şarkıların düzenlemeleri Barlas tarafından yapıldı. Mixleri Tim Aksuer masteringi de Sertaç Kaki tarafından yapılan albümde, Barlas’a sahne grubu Selçuk Eser, Hazar Aytan ve Mesut Uçar’ın yanı sıra; gitarlarda Can Şengün, Alper Erinç, Gürbüz Barlas, Göktuğ Şenkal, basta Mehmet Öztürk ve Burak Kulaksızoğlu,davulda Arbak Dal’da eşlik ederken, back vokallerde Nilay Tezsay, Ayşegül İnci,Fulya Akgün, Nicole Rona, Fulya Aydın; nefesli enstrümanda Cenk Tezil gibi müzisyen dostları eşlik etti.

Albümde  nakaratı Mevlana’nın ünlü bir dörtlüğünden alıntı ”100Deme”, Umay Umay’ın 1994 yılında çıkardığı ilk albümünde seslendirdiği “Günaha Kadar” da albümün diğer sürprizleri arasında yer alıyor.

Albümün çıkış şarkısı olarak belirlenen, nda yer alan şarkı sözlerinin bir bölümünde ünlü İngiliz şair T.T.Elliot’un nisan ayı anlatımlarına vurgu yapıldı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s