Ersan Özcan’dan ilk albüm

2009 yılında sosyal sorumluluk projesi olan ‘doğa için çal’ müzik klibinde performans sergileyerek müzik severlerin beğenisini toplayan Ersan Özcan, Karadeniz müziği üzerine yaptığı çalışmalardan oluşan ilk albümü ‘’Yoroz’ ’ile çıkış yapıyor.

İki yıllık bir çalışmanın ürünü olan albümde, söz ve müziği Fuat Saka’ya ait olan ‘Göç Türküsü’ adlı parçada Fuat Saka da düetiyle yer alıyor. Prodüktörlüğünü Ersan Özcan’ın yaptığı albümün kayıtları Stüdyo Palamutbükü’nde, mix ve editig Fuat Saka-Zafer Karayazgan, masterig ise Ada Stüdyosu’nda yapıldı.
Ersan Özcan’ ın Fotoğrafları Fırat Çavaş, Martı ve Deniz Fotoğrafları Yakup Eyüp, Grafik Tasarım ise Ceylan Özdemir tarafından yapıldı.

Albümde dördü anonim (Mahalle, Trabzondur Yolumuz, Gemiler Giresune, Şu Tonyanın Başına) toplam dokuz eser yer alıyor. Ayrıca, söz ve müziği Ziynet Sönmez’e ait ‘Ander Sevdaluk’, söz ve müziği Fuat Saka’ya ait ‘Göç Türküsü’, söz ve müziği Hüseyin Köse’ ye ait ‘Hadi Yavrum Ormana’, Söz ve müziği Fahrettin Dilaver’e ait ‘Esti Zigana Dağı’, Söz’ü Mustafa İlhan’a müziği ise İlyas Parlak’a ait olan ‘Maçkadan gel’ adlı eser de yer alıyor.

Ersan Özcan kimdir? >>

‘‘Doğa İçin Çal’’ projesinin yardımcı yapımcısı ve yorumcusu Ersan Özcan, 1982 yılında Trabzon-Akcaabat’ ta doğdu.

İlk ve orta öğrenimini Trabzon’da tamamladı, Üniversite öğrenimini ise İstanbul Marmara Üniversitesi’nde tamamlayarak Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu bölümünden mezun oldu.

İlkokul öğreniminden bu yana müzikle iç içe olan, okuduğu tüm okulların müzik korlarında yer alan Ersan Özcan, Çengelköy Musiki Derneği’nde almış olduğu Gitar ve müzik eğitiminin ardından profesyonel müzik yaşantısına başladı. 2001 yılından bu yana birçok etkinliklerde ve konserlerde sahne aldı.

Ara vermeden devam ettiği profesyonel müzik hayatında birçok yeni bir projeye adım atan Ersan Özcan, 2009 yılında, daha çok evrensel bir çalışma olan ‘‘Doğa İçin Çal’’ projesinde yer aldı. Televizyon kanalları başta olmak üzere, internet ortamındaki sosyal paylaşım sitelerinde yayına giren ” Doğa İçin Çal ” projesi kapsamında ‘’Divane Aşık Gibi’’ parçasına kattığı yorumla binlerce müzikseverin dikkatini üzerine topladı. ‘’Doğa İçin Çal 2’’ ve ‘’Doğa İçin Çal 3’’ projesinde yardımcı yapımcılık ve yorumculuk görevini üstlendi. Ersan Özcan’a göre doğa için çal dünyadaki tüm insanların barış içerisinde güzel şeyler yapabildiğinin bir göstergesidir.

Trabzon da uzun yıllar ikamet etmesi nedeniyle yerel müzik yapan sanatçıları ve kemençe sanatçılarını uzun yıllar takip etti. On yıllık bir İstanbul serüveninin ardından memleketine olan hasreti onun profesyonel müzik yaşantısında Karadeniz müziği üzerine araştırmalar ve derlemeler yapmaya sürükledi. Fuat Saka’ nın aranjörlüğünde ilk albüm çalışmasını tamamladı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s