Sanem Aydın’dan “Bitti Derken”

İstanbul üniversitesi Fen fakültesi Fizik bölümü mezunu olan Sanem Aydın ilk maxi single çalışması ‘Bitti Derken…’ ile müzik marketlerde yerini aldı.

1991 yılında babasının aldığı doğum günü hediyesi olan org aslında müziğe ilk girişi oldu. Aynı dönemde nota eğitimleri alan ve iyi bir kulağa sahip olmasından dolayı, birçok eseri kulaktan çalarak çevresindekileri kendisine hayran bırakan şarkıcı 1996 yılında Pera Güzel Sanatlar’da da klasik gitar eğitimi aldı ve devamında koroya girdi.

1998 yılında İstanbul üniversitesi ve İ.T.Ü devlet konservatuarı korolarına giren sanatçı 6 yıl korist ve solist olarak müzik çalışmalarına devam etti. 10 yıl Fizik öğretmenliği yapan yorumcu, ünlü akordionist Edward Aris’in kendisini keşfetmesiyle uzun süre birlikte çalıştı ve tango eserler seslendirdi. Alternatif pop söyleyen ve söz yazarı Aysel Enez’in de desteğini alan sanatçı, Enez’in yazdığı sözlerden etkilenip bestecilik yönünü de kullanarak, ilk bebeğim dediği ilk maxi single çalışmasında kendi bestelerine de yer verdi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s