İlk albüm “Sınav”ını veriyor

Mehmet Eti’nin ilk albümü “Sınav” ADA Müzik etiketiyle piyasada. Mehmet Eti 8 şarkıdan oluşan “Sınav” albümüyle akustik rock tadında yeni bir tını ve yeni bir tarz sunuyor.

Genç müzisyen ilk albümünün temasını albümde bulunan şarkıların isimlerinden oluşturduğu şu cümleyle anlatıyor; “Biz bu Sınavda bir sorunun cevabıyız belki ama Köşeli Hayatlarımızla kaçarken buluyoruz kendimizi Amansız çığlıklarımızla, Sonsuz Olmaya çalışırken Yan Koyup hayatımızı Tadımı çıksın yoksa canımı çıksın şu dünyanın derken Ölüyoruz Farkındamısın yavaş yavaş ama yavaş yavaş yaşıyoruzda senaryodaki en kırgın karakteri, eee Sınav Dedikya çok zor bize.”

Albüm şarkılarında adı geçen müzisyenler şöyle sıralanıyor: Amansız’ da söz Uğurcan Demirci, müzik Mehmet Eti, Yan Koy’ da söz Halit Karadağ, müzik Mehmet Eti, Sınav, Köşeli Hayat, Sonsuz Ol, Tadı Çıksın, Ölüyorum Farkındamısın, Sınav Dedikya’ da söz ve müzik Mehmet Eti’ ye ait.

Albümün Kayıt-mix ve mastering Ankara Dora Stüdyolarında Burak Çağlar Özdemir, aranjörlüğü de Mehmet Eti tarafından yapıldı. Geri vokal’de Hacer Yıldırım, kemanlar’ da Uğur Can Demirci, bas gitar’ da Eyüp Karadağ, cajon ve perküsyonlar’da Canser Karataş, akustik gitar ve yan flüt’te Mehmet Eti yer alıyor. Albüm fotoğrafları ise Coşkun Turgut’a ait.

Mehmet Eti kimdir? >>

1985’ de Rize Çamlıhemşin’ de doğdu. Aileden gelen müzik yeteneğini küçük yaşlarda keşfetti ve bunun üzerine enstrümanlarla ilgilenmeye başladı.

1999 yılında Niğde Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ne birincilikle girdi ve 4 yıl boyunca Batı müziği, armoni, şan, koro, piyano, yanflüt ve gitar eğitimi aldı. Klasik müzik orkestralarında yanflüt sanatçısı olarak yer aldı. Aynı zamanda kurduğu çeşitli gruplarda solistlik yaptı ve lise yıllarından itibaren kendi bestelerini üretiyor.

2003 yılında Malatya İnönü Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümüne girdi. 4 buçuk yıllık üniversite döneminde T.H.M, T.S.M, Film Müzikleri , Klasik Batı Müziği, Jazz Müziği orkestralarında yanflüt, bas gitar ve akustik gitar çalarak yer aldı. Üniversite’de kurduğu grubuyla birçok konser ve projede yer aldı.

2007 yılında üniversiteyi bitirip Ankara’da yaptığı canlı performanslar, konserler ve yer aldığı projelerle adını duyurmaya başladı.

2010 yılında Ankara Dora Yapım’ da kayıtlarını Burak Çağlar Özdemir’ in aldığı , yıllardır üzerinde çalıştığı bestelerini kaydetmeye başladı ve 2011 yılında 8 şarkıdan oluşan Akustik Rock tarzındaki ilk albümü “SINAV” ı Ada Müzik’ten çıkardı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s