Türkçe Pop’a “Gazla Remix”

1990’lı yılların sonunda efsanevi “Magma Klüp” gecelerinde sahnelenen doğaçlama performansların sonucunda oluşmuş ve usta müzisyen, DJ ve prodüktörlerden kurulu “Gazla” ekibi, bu yılın en yüksek sesle dinlenecek albümlerinden birine imzasını atıyor.

Uzun yıllar birlikte çalışan ikili Ateş Tezer ve Dj Ufuk Özgönül (DJ U.F.U.K), işbirliklerini stüdyoda da devam ettirerek kendilerine ait 3 yeni çalışmayı ve ilk defa bu albümde yer alacak remix’leri bir araya getirdi.

“Gazla Remix” albümünün açılışını yapan Sıla, büyük ilgi gören son albümünün çıkış şarkısı “Acısa da Öldürmez” remix’i ile kanınızı kaynatacak. Albümde Sezen Aksu klasiği “Aşktan Ne Haber” bu kez Aytekin Kurt sesiyle ve coşku dolu ritmiyle hayat buluyor. Emre Aydın ve “Alıştım Susmaya” bu kez çok özel bir remix’i ile albüme ses getirken, Soner Sarıkabadayı’nın “Seveni Arıyorum” remix’i de bu albümde. Albümün çok ses getirecek şarkılarından unutulmaz Erkin Koray başyapıtı “Şaşkın”, bu kez Adnan Karaduman’ın kemanını konuşturduğu, dinlemeye doyamayacağınız bir versiyonu ile karşımızda.

Vokalde Ateş Tezer’in dikkat çekici sözleri ile “Çıkalım mı”, Klarnette Hüsnü Şenlendirici farkıyla “İstanbul Sky” ve bir Gazla klasiği haline gelecek “Beklentisi Yok” yepyeni Gazla çalışmaları olarak sıkça duyacağız. Gazla ekibi, albümün yapım aşamasında İstanbul’da varolan müzik kültürüne, son dönemlerin en gelişmiş dans ritimlerini ekledi. Usta müzisyenlerin de katkıları ise albüme kayda değer bir son fırça darbesi denilebilir. Farklı tarzlar içinde genişleyebilen ve her zaman dans ettiren Gazla ve Sony Music işbirliği ile Gazla Remix, müzikmarketlerde.

Albümdeki şarkılar:

1 – Sıla – Acısa Da Öldürmez (Gazla remix)
2 – Soner Sarıkabadayı – Seveni Arıyorum (Gazla remix)
3 – Erkin Koray – Saşkın (Gazla remix feat. Adnan Karaduman)
4 – Gazla feat. Hüsnü Şenlendirici – Çıkalım mı
5 – Sezen Aksu – Aşktan Ne Haber (Gazla remix feat. Aytekin Kurt)
6 – Gazla – İstanbul Sky
7 – Emre Aydın – Alıştım Susmaya (Gazla remix)
8 – Gazla – Beklentisi Yok

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s