Candan’dan nostalji albümü

Son albümü “Kırık Kalpler Durağında”yı 2009’un son ayında yayınlayan Candan Erçetin, profesyonel müzik yaşamının 15. yılı için hazırladığı yeni bir albümle hayranlarına merhaba demeye hazırlanıyor. “Aranjman 2011” adlı albüm 7 Temmuz’da Pasaj Müzik etiketiyle yayınlanıyor.

Önce Fransızca sözleriyle tanınıp sevilen ardından da Türkçe’ye uyarlanarak dillere dolanan 14 şarkının yer aldığı “Aranjman 2011” albümünde Erçetin, şarkıları yarı Fransızca yarı Türkçe sözlerle yorumladı.

1954-1976 yılları arasında güçlü sesler tarafından yorumlanmış, Türk müzik otoritelerinin “aranjman ya da Türkçe sözlü hafif batı müziği” tabir ettiği “Deniz ve Mehtap, Her Yerde Kar Var, Sessiz Gemi, Memleketim” gibi şarkıların yer aldığı albümün yeni düzenlemeleri Alper Erinç‘e ait.

Daha önce de albümlerinde sevilen eski şarkıları yeniden yorumlayan sanatçı “Unut Sevme, Çapkın, Bir Yangının Külünü, Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar, Yüksek Yüksek Tepelere, Ben Böyleyim ve Unutama Beni” gibi şarkıları popüler müzik hayatımıza yeniden sokmuştu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s