Balkan Müzik Ödülleri’ne Türk damgası

Emre Aydın ve Manga, Balkan Müzik Ödülleri ferstivalinde en iyi şarkı ve en iyi grup dallarında birinci oldu. En iyi erkek sanatçı kategorisinde ise ipi Serdar Ortaç göğüsledi.

2008 yılında MTV EMA’yı alarak Avrupa’nın en sevilen sanatçısı seçilen ve aynı zamanda bu ödülü ülkemize kazandıran ilk sanatçı olan Emre Aydın başarılarına bir yenisini daha ekledi ve Sofya’da yapılan Balkan Music Awards’ta Hoşçakal şarkısı ile yılın şarkısı ödülünü aldı.

Geçen yıl “We could be the same” şarkıları ile Eurovision’da kazandıkları 2.cilikle epey sükse yapan ve son olarak “Fly To Stay Alive” adında yepyeni bir beste ve videoyla MTV Avrupa’da boy gösteren maNga, yılın grubu seçildi.

Geçtiğimiz yıl çıkardığı Kağıt Evler albümüyle pek çok ödül alan ve hem yurt içi hem de yurtdışında verdiği konserle müzikseverle buluşan Emre Aydın, Sofya’da düzenlenen ödül töreninde “Hoşçakal” şarkısı ile yılın şarkısı ödülünü alarak şarkıcı kimliğinin yanı sıra söz yazarı ve besteci kimliği ile de yurtdışında aldığı ödüllere bir yenisini daha ekledi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s