Battle of the Bands’e başvurular başladı

11822851_10153427162629462_3068773177645012415_n20 yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden, yayıncılığın yanı sıra birçok başarılı organizasyona da imza atan Boğaziçi Üniversitesi radyosu “radyo boğaziçi”, güçlü bir geleneği temsil eden Sınırsız Müzik Günleri kapsamında bu yıl 17. kez “Battle of the Bands” müzik yarışmasını düzenliyor.

Yıllardır Türkiye’nin her köşesinden, birbirinden yetenekli ve genç müzisyeni Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’ün eşsiz atmosferinde bir araya getiren Battle of the Bands yarışmasının başvuruları 1 Ağustos itibariyle başlamış bulunmaktadır.

Başvuruların 1 Eylül tarihine kadar devam ettiği yarışmada, birinci grup WePlay’den 2 adet dijital single, ikinci grup ise Hayyam Stüdyoları’nda bir günlük kayıt ödülü kazanacaktır. Müzik dünyasının önde gelen isimlerinin jüri koltuğunda bulunacağı yarışmada, bu yıl Burak Gürpınar, Metin Türkcan, Güven Erkin Erkal, Murat Çopur jüri koltuğundaki isimler arasında yer alacak. Battle of the Bands, yıllardır olduğu gibi bu yıl da amatör müzik gruplarına profesyonel dünyanın kapılarını aralayacak..

Dereceye giren müzik grupları için ödüller:

Birinciye; 
WePlay’den single ödülü

İkinciye;
Hayyam Stüdyoları’nda 1 günlük kayıt ödülü

Tüm Türkiye’den katılıma açık olan yarışmaya katılmak isteyen ve kendine güvenen müzik grupları için gerekli şartlar ve bilgiler:

• Yarışmacı gruplar amatör olmalıdır. (Daha önce herhangi bir nedenden dolayı ticari amaçlı albümleri yayınlanmamış olmalıdır.) Grup üyeleri yalnızca bir grupta çalabilir. Aynı kişi farklı gruplarla yarışmaya katılamaz.

• Başvurular 1 Ağustos 2015, Cumartesi günü başlar ve 1 Eylül 2015, Salı gününe kadar devam eder. Yarışmaya katılacak gruplar demolarını, müzik tarzı, grubu anlatan tanıtıcı bilgi ve resimle birlikte, bu tarihe kadar radyo boğaziçi’ne dijital yollarla, elden veya kargo ile iletmek zorundadırlar.

Adres: Radyo Boğaziçi, Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs 1. Erkek Yurdu No:11, 34342 – Bebek, İstanbul

• Demolar CD/Audio veya mp3 formatında olmalıdır.
Grup performanslarının değerlendirilmesinde jürinin daha sağlıklı bir değerlendirme yapabilmesi açısından, hazırlanan demolarda yer alan eserler grupların kendi besteleri olmalıdır ve demo CD’sinde en az üç şarkı bulunmalıdır. Bu şarkılardan en az ikisi grubun kendi bestesi olmalıdır, üçüncü şarkı opsiyonel olarak cover/uyarlama olabilir.

• Daha önceden yarışmış bir şarkı yarışmaya kabul edilmez. Besteler eğer bu yarışmaya katılmamışsa katılma hakkı kazanabilir.

• Başvurular bittikten sonra yapılacak ön elemede, finale katılmaya hak kazanan gruplar, finalde performanslarını plak şirketlerinden temsilciler ve müzik otoritelerinden oluşan seçkin bir jüri önünde sergileme fırsatını yakalayacaklardır.

• Finallere katılmaya hak kazanan gruplar 14 Eylül 2015 tarihinde sosyal medya ve basın yayın organları aracılığıyla duyurulacaktır.

• Finalist grupların final performans sırası, final günü çekilecek kura ile belirlenecektir.

• Finalistlerin yarışma sırasında çalacakları şarkılardan en az ikisi kendi besteleri olmalıdır.

* Yarışma 3 Ekim Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te gerçekleşecektir.
Başvuru için:
bob2015@radyobogazici.net
Detaylı bilgi için:
https://www.facebook.com/events/779068722212455/
http://www.radyo.boun.edu.tr http://www.facebook.com/radyoboun http://www.twitter.com/radyobogazici


Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s