Kuvars: “Her İnsan Yalnızdır”

kuvarsAşkın farklı hallerini anlattıkları “Her İnsan Yalnızdır” albümleri ile geçtiğimiz haftalarda dinleyicilerle buluşan Kuvars, albüm lansman konserinin ardından 17 Nisan Çarşamba saat 21.30’da ilk kez Kadıköy Sahne’de sevenleriyle buluşacak. İlk videolarını albümle aynı adı taşıyan “Her İnsan Yalnızdır”a çeken grup, sahnede albüm parçalarının yanı sıra sevilen şarkıların coverlarını da seslendiriyor.

Kişisel müzik geçmişleri ve beğenileri; Hard’n Heavy’dan, Yunan ezgilerine, Türk sanat müziğinden, özgün müziğe kadar geniş bir yelpazeye yayılan Kuvars vokalde Mutlu Arı, gitar ve geri vokalde Burak Canözer, bas gitarda Emre Öğütgen, davulda Arda Ünlüsoy
ve gitarda Tayfun Yılmaz’dan oluşuyor. Kuvars’a Akdeniz ezgilerinden, Türk sanat müziğine, poptan alaturkaya uzanan renklilikteki şarkılarını çalarken sahnede klarnette Koray Akgöz, kemanda Alice Juska, klavyede Tunç Akgün ve vokalde Ebru Ünal eşlik ediyor.

17 Nisan Çarşamba günü Kadıköy Sahne’de düzenlenecek konserin biletleri Kadıköy Sahne gişesi ve http://www.biletix.com/etkinlik/PKS33/ISTANBUL/tr linkinden temin edilebilir. Kuvars, Kadıköy Sahne’nin ardından 24 Nisan Çarşamba Taksim’de The Mekan Concert Hall’da sahne alacak.

KUVARS

MUTLU ARI (VOKAL): 1974 yılında İstanbul’da doğdu. Orta ve lise yılları amatörce üniversite yıllarındaysa profesyonel olarak sahne almaya başladı. Ekim 1996’da Ertan ve Yaren ile Yırtık Uçurtma’yı kurdu. İ.Ü Endüstri Mühendisliği mezunu olan Mutlu, Yırtık Uçurtma ile iki albüme imza attı. Temmuz 2009’dan itibaren Kuvars grubunda solist olarak görev yapıyor. BURAK CANÖZER (GİTAR, GERİ VOKAL): 1980 yılında İstanbul’da doğan Burak, müziğe 14 yaşında elektrogitar çalarak başladı.Metal grupları Knighterrant ve Almora’yla birlikte albümler çıkarttı. Saklıkent ve Ufka Doğru albümlerini çıkardı. Valstanbul albümüne besteleri ile katkıda bulundu. Müzik çalışmalarına 2009 başında kurduğu Kuvars isimli grubuyla devam ediyor. ARDA ÜNLÜSOY (DAVUL) : 1985 yılında İstanbul’da doğan

Arda Ünlüsoy müzik hayatına piyano ile başladı. İlerleyen yıllarda vurmalı çalgılara olan ilgisini fark etti ve bateri çalmaya başladı. Liselerarası müzik yarışmalarında çeşitli ödüller kazandı. Grubun bateristi olan Ünlüsoy, ağırlıklı olarak Pop, Rock, Blues tarzlarını icra ediyor ve zaman zaman geri vokal yapıyor. TAYFUN YILMAZ (GİTAR) : 1983 yılında İstanbul’da doğdu. Müziğe olan ilgisi lise yıllarında başladı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ndeki öğrencilik yılları sırasında, müzik kulübünde faaliyet gösterdi. Birçok cover grubunda gitar-bas gitar çaldı, konserler verdi. Halen Kuvars grubunda çalmakta olan Tayfun, gitarıyla grubun duygusal şarkılarına hayat veriyor. EMRE ÖĞÜTGEN (BAS GİTAR): 1980 ‘de İstanbul’da doğdu. 14 yaşında ilk gitarını alarak müzik hayatına başladı. Üniversite yıllarında Burak Canözer’le beraber 2 yıl aynı grupta çaldı. 2009’da Kuvars ile birlikte bas gitarist olarak müzik hayatına devam etmeye karar verdi. Renkli müzikal backgrounduyla gruba katkı sağlıyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s