Dikkat Tavsiye!: Asaf Avidan – One Day / Reckoning Song

Her ama herşeyi geç keşfeden bizim yabancı müzik radyo istasyonlarının keyfini beklemenize gerek yok! Tıpkı daha önce Michél Telo – Ai Se Eu Te Pego ya da Fun. – We Are Young ft. Janelle Monáe örneklerinde olduğu gibi nasıl olsa biz size aktardıktan ancak aylar (hatta bazen 1 sene) sonra bir radyo frekansında kulağınıza ancak çalınabilir. Bunun en son örneğini İsveç’li Eurovision birincisinde de yaşamıştık nasılsa. Loreen‘in Euphoria şarkısı, yarışmadan önce hemen hemen tüm Avrupa listelerinde 1 numaraya kadar çıkmayı başarmışken bizim burada esamesi bile okunmuyordu. Nasıl ki yarışma sonuçlandı, kadın kazandı, bizimkiler de ancak uyandılar. “Avrupalı” olmakla böbürlenen ülkemizin yabancı müzik istasyonları, müziği neden hep geriden takip ediyor buna şaşırmamak elde değil..

Şimdi geçiyoruz yeni tavsiyemize: DikkatMüzik! olarak İsrail’in son yıllarda çıkardığı en yetenekli genç seslerden Asaf Avidan‘ın grafiğinin Avrupa’da her geçen gün daha çok yükseldiğini belirtmek ve Janis Joplin ile Robert Plant arasında gidip gelen farklı ses tonunun ününün pekişmesine yardımcı olduğunu vurgulamak istiyoruz.

1980 doğumlu, diplomat bir ailenin çocuğu olarak Kudüs’de doğan Avidan, Asaf Avidan & the Mojos adıyla kurduğu grubu ile ülkesinde ün yapmış ve grup birlikte 3 albüm yayınlamış. 2011 yılında dağılan grubun ardından solo kariyerine başlayan genç müzisyen Avrupa’nın dikkatini de yayınladığı ilk solo albüm ile çekmeyi hemen başarmış: “Different Pulses”. Almanya ve Belçika müzik listelerinde 1, Avusturya, Hollanda ve İsviçre listelerinde ise 2 ve 3 numaraya kadar çıkmayı başaran şarkısı “One Day / Reckoning Song” ise hem cesur klibiyle ilgi görüyor, hem de Asaf Avidan’ın yeni başarılarının da hiç uzak olmadığının ipuçlarını veriyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s