Electro Swing Revolution in İstanbul

Türkiye ve Avrupa’da yayınlanan çok sayıdaki compilation albümü ile tanınan DJ Gülbahar Kültür’ün İstanbul partileri tüm hızıyla sürüyor! Kültür, 11 ve 12 Mayıs tarihlerindeki farklı konseptteki partilerinden sonra 18 Mayıs Cuma gecesi Clinic Live Music sahnesinde “Electro Swing” partisiyle coşturacak!

Gülbahar Kültür, 2008 başlarında DCUP & Yolanda Be Cool “We No Speak Americano” ya da Milk & Sugar vs. Vaya Con Dios “Hey (Nah Neh Nah)” adlı hitleriyle dünya dans pistlerini sallamaya başlamamıştı. Electro Swing çoğu için henüz tanınmış bir stil değildi. Merkezi Almanya’nın Köln kentinde bulunan Lola’s World Records bu şirket için en az 50 albüm derlemiş ve bir çok projenin de menejerliğini üstlenmiş Bremenli radyo yapımcısı Gülbahar Kültür’e güvendi ve Swing Style başlığı adı altında bu stilde yayınlanan ilk derlemelerden birine imza atmasını sağladı. Aradan bir yıl geçmeden Swing Style Vol. 2‘ geldi. Electro Swing dışında geleneksel swing tarzı parçaları da içeren bu seriyi genişletmeye, daha doğrusu tamamen Electro Swing üzerinde yoğunlaşan yeni bir albüm serisi derleme kararı alındı. Berlinli DJ Globalution ile birlikte hazırladığı bu ortak çalışma The Electro Swing Revolution başlığı adı altında 2011 başlarında çıktı. İnanılmaz bir ilgi gördü. Daha sene bitmeden ekim başlarında çift disklik serinin ikincisi piyasaya sürüldü. 20’lerin, 30’ların ve 40’ların ruhunu günümüz modern dünyasına uyarlamayı başarmış müzisyen ya da sound cambazlarının eserlerine yer veren bu derlemenin sayısı eylül 2012 için planlandı. Şu sıralar Temmuz 2012’de çıkacak olan ‘Swing Style Vol. 3’ü hazırlayan DJ Gülbahar Kültür sizlere hem şu ana kadar çıkmış hem de önümüzdeki aylarda yayınlanacak olan swing temalı derlemelerinden örnekler sunarak zaman tünelinden geçmenizi sağlayacak. Swing ağırlıklı gecenin ilerleyen saatlerinde her an her stil mümkün. Bu anlamda bir dünya müzik sizleri bekliyor.

Parti esnasında danslarıyla ilgi çekmeyi başaran 5 katılımcıya ‘The Electro Swing Revolution Vol. 2’ hediye edilecektir.

http://www.biletix.com/etkinlik/NKL45/TURKIYE/tr

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s