‘House’ müziğiyle Neopol geliyor!

Türkiye’de güzel alternatif işler de çıkmıyor değil!  Yaptıkları ‘house’ müzikle zor bir yolu seçen, ancak bugüne kadar elektronik soundları ve kullandıkları enstrümanlarla dikkat çeken başarılarıyla sıkı bir kitle edinen Neopol, ilk prodüksiyonlarını tamamlamak üzere. Öncelikle dijital platformlarda tekli olarak yayınlanacak şarkılarını müzikseverlerle paylaşacak olan ikili, oldukça heyecanlı.

2010 yılında Ozan Ülke ve Nilüfer Uysal tarafından kurulan Neopol aynı yıl, www.remixcomps.com isimli internet sitesinde Amerikalı indie-pop grubu Super Mirage’ın ‘Dance Hall’ isimli şarkıları için açtığı remix yarışmasını kazandı. İzmir ve çevresinde bar programları ve konserlere başlayan grup kısa sürede elektronik müzik boşluğunu doldurarak seyircinin dikkatini çekmeyi başardı. Çok yakında piyasaya çıkaracakları ilk Türkçe house şarkıları ve diğer remix ve coverları dışında Kanadalı grup The Easton Ellises‘in yakında çıkacak ‘Dance It, Dance All’ isimli single çalışmasında şarkının Neopol remixi de yer alacakmış

Yazımızın başında grup zor bir yol seçmiş dedik ama, ‘house’ müzik anlamında ülkemizde fazla da bir çalışma olmadığı için adlarını duyurmaları o kadar da zor olmayacaktır diye tahmin ediyoruz. Grubun yaptıkları müziği tanımladıkları ‘house’ ise hepimizin bildiği üzere günümüzde dünya çapında kabul gören ve altın çağını yaşayan bir tür. Lady Gaga, Rihanna, Snoop Dogg, Katy Pery, Britney Spears ve Madonna gibi isimler, Benny Benassi, David Guetta ve Calvin Harris gibi house müzik prodüktörleri ile çalışmakta. Dünyadaki en büyük ve başarılı organizasyonlar house müziğin dinleyici ile buluştuğu sensation partileri. Tecrübe ve ustalık isteyen bu türün şu an için Türkiye’deki tek temsilcisi Neopol gibi gözüküyor. Biz de DikkatMüzik! olarak ikiliye başarılar diliyor ve merak edenler için grubun web adreslerini sıralıyoruz:

www.facebook.com/neopolband
www.twitter.com/NEOPOLband

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s