Can Bonomo Eurovision’da “Love Me Back” diyecek

Türkiye’yi Eurovision’da temsil edecek Can Bonomo, ‘Love Me Back’ adlı şarkısını dün akşam TRT ekranlarında görücüye çıkardı. Bonomo’nun mini bir konser eşliğinde söylediği ve “Kendi ezgilerimizden kopmadan İngilizce sözler yazdım” dediği şarkı, müzik otoritelerinin beğenisini kazandı. Bonomo şarkısıyla ilgili olarak: “Şarkıda bizim kültürümüzden çok öğe var. Nihavent makamından esinlenildi mesela. Kendi ezgimizden kopmadan İngilizce sözler yazdım. Şarkının sözleri bir denizci ile ilgili. Ben de İzmir’de büyüdüğüm için hep deniz kenarındaydım, denize aşk bir başkadır biz de. Hedefim ülkemizi güzel bir şekilde temsil etmek, kimseyi mahçup etmemek. 1. ya da 5. olacağım diye bir şey söylemek doğru olmaz.” diye konuştu.

Sesi Eurovision ile özdeşleşen Bülent Özveren’den de Bonomo’ya ‘aferin’ geldi. Özveren, “Aferin Can Bonomo’ya. Çünkü bir besteci ve solist. Güzel beste, güzel sözler ve kendi anlayışı ile bunu çok iyi ifade veriyor. Bir sazla başlıyor, ne olacak derken güm diye patlıyor. Her şeyi doğru, matematiği doğru; yolumuz açık olsun inşallah. Yarı finali geçtik, finaldeyiz…” dedi.

Söz ve müziği Bonomo’ya, düzenlemesi Can Saban’a ait olan “Love Me Back” şarkısı için genç müzisyen Cahit Külebi’nin ‘İzmir’in denizi kız, kızı deniz/Sokakları hem kız hem deniz kokar’ dizelerinden ilham aldığını söyledi. İngilizce seslendirilen ve bir denizcinin aşk hikâyesinin anlatıldığı şarkının nakaratının Türkçe tercümesi ise şöyle: “Atla gemime bebeğim, seni uçuracağım. Beni sevdiğini biliyorsun bebeğim, yalan söyleme.Benim seni sevdiğim gibi sev ve ‘na-nina-nina’ de…”

Can Bonomo – “Love Me Back”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s