Avea’dan “Müzik Blogları Fikir Takımı” projesi

Henüz 2 ayını dolduran çok yeni bir gelişme olduğu için daha önce paylaşma fırsatı bulamadığım bir konuyu paylaşmak istiyorum.

GSM operatörlerimizden Avea, uzunca bir süredir “Avea Müzik” markası ve çatısı altında geniş arşiviyle dijital müzik yayıncılığı kadar destek olduğu konser ve etkinliklerle de adından söz ettirmeyi başarıyordu biliyorsunuz. Sponsor olduğu yaz konserleri dışında Sıradışı Müzik adı altındaki konserleri de çok dikkat çekici ve bir çoğu da görmeye değerdi doğrusu. İşte aynı Avea, şimdi de müzikle ilgili olarak yeni ve farklı bir projeyi hayata geçirdi. Özellikle interneti çok sık kullanan ve müziğin haberini/yorumunu bloglardan almayı tercih eden müzikseverlere daha iyi bir platform sunabilmek adına geliştirilen proje “Avea Müzik Blogları Fikir Takımı” adını taşıyor ve bu takım için seçilen bloglardan biri de -evet sıkı durabilirsiniz- elbette Dikkat Müzik!!:))

Bir kere yayıncılığın her yeni teknolojiyle neredeyse hızına yetişilemeyecek bir ölçüde değiştiği günümüzde “müzik yayıncılığı”nın geliştirilmesine yönelik her türlü paylaşım, proje ve fikrin sonuna kadar yanında olmak isteyecek biri olarak müzik blogger’larını bu denli önemseyen bir ekiple ve onların seçtiği yerli/yabancı müzik blog’ları ile aynı çatı altında toplanmak müthiş keyifli ve bir o kadar mutluluk verici benim için. Öte yandan, müzik bloglarını bugünün müzik medyası olarak gören Avea’nın bu oluşturduğu fikir takımı ile konunun tabii ki uzmanlarından -kendisi de bir sosyal medya canavarı olan- Tolga Akyıldız‘ın danışmanlığı ve moderatörlüğündeki “Tea&Talk” buluşmaları da doğrusu pek keyifli geçiyor (Adında her ne kadar çay geçse de, diğer içecekler ağırlıklı bir buluşma olmasından hiçbirimizin şikayeti yok elbette:)

Peki neler mi yapıyoruz? Şu ana kadar 3 buluşma yapıldı ve ilk tanışma toplantısının ardından yapılan ikinci buluşmada basından tanıdığımız Naim Dilmener, Murat Meriç ve Zülal Kalkandelen gibi 3 önemli müzik yazarıyla “Müzik yazmak” üzerine konuştuk. Genel kanı olarak “yazılı basın öldü ölüyor, gelecek internet medyasında” tezine katılmayan çıkmadığı gibi, müzikle hiç alakası olmayan birtakım köşe yazarlarının nasıl el üstünde tutulduğuna kadar yazmak üzerine epeyce konuşuldu, “müzik eleştirmeni/müzik yazarı” kavramlarının etrafında sıkça dolaşıldı. Geçen haftaki buluşmada ise bu kez konu “Müzisyenler ve Sosyal Medya” idi ve konuklar Aylin Aslım, Erdem Yener ve sosyal medya uzmanlarından Bora Yeter‘di. Twitter’da müzisyen-takipçi ilişkisinden RT geyiklerine, müzisyenin sosyal medyayı ne amaçla kullandığından çok fazla sayıda takipçisi olan ünlülere – bu konuyla ilgili olarak sosyal lugatımıza “yumurta kafa”yı da sokan Dr.Erol Köse’ye selam çakalım- kadar verimli bir toplantı olduğu kanaatindeyim.

Sonuç kısmına geldik sanırım? Sonuç şu ki, bu takımın içinde Dikkat Müzik!’i de görmek blog sahibi olarak benim için mutluluk. Elbette ki bu oluşum yalnızca fikir buluşmalarından ibaret değil, farklı etkinlikler ve işbirliği olarak da önümüzdeki zaman diliminde kendini gösterecek. Tea&Talk sohbetlerinde ise yakın zamanda yine müzik dünyasından ama işin hem prodüksiyon hem de pazarlama kısmında olan profesyoneller ile buluşmalarımız olacak. Özellikle müzisyenlerin telif haklarını koruyan müzik kurumları ve şirketlerinden de ilgililerin katılacağı “Tea&Talk” toplantılarını merak etmiyor değilim. Şu işin aslını bir de onlardan dinleyelim bakalım, neymiş ne değilmiş?

Olcay Tanberken (Dikkat Müzik!)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s